Çarşamba, Ocak 20, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 16 12.2020

Euro Bölgesi’nde veri akışı yönünden sakin görünüm söz konusu olurken, vaka sayılarındaki artıştan dolayı tedbirlerde sıkılaşmaya gidildiği yönündeki haber akışı ön plandaydı. Yurt içinde ise kasım ayına ait bütçe dengesi açıklandı. Merkezi yönetim bütçe dengesi kasım ayında 13,4 milyar Lira fazla verdi. Böylece 11 aylık bütçe açığı 132,1 milyar liraya geriledi.

ABD’nin Rusya’dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulama kararı alması TL varlıklarda ilk aşamada baskının yaşanmasında etkili oldu. Ancak yaptırımın etkilerinin sınırlı kalacağına ilişkin genel piyasa yaklaşımı Türk lirasındaki kayıpların geri alınmasına katkı sağladı. Bugün TCMB’nin 2021 Yılı Para Ve Kur Politikası metninin yayınlaması bekleniyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.88
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.00
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.24