Salı, Mart 9, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 16.02.2021

Euro Bölgesi’nde aralık ayında sanayi üretimi bir önceki aya göre %1,6 ve 2019’un aynı dönemine göre %0,8 düşüş gösterdi. Beklentilerin üzerinde düşüş kaydedilmesinde sermaye malı ve dayanıklı olmayan mal üretimlerinin azalması etkili oldu. Yurt içinde ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bütçe dengesi rakamları takip edildi.

Ocak 2020’de 21,5 milyar lira fazla veren merkezi yönetim bütçe dengesinin bu yıl aynı dönemde 24,2 milyar lira açık verdiğini duyuruldu. Faiz dışı denge ise Ocak’ta 2,21 milyar lira açık verdi. TCMB’nin sıkı para duruşunu devam ettirmesi ve fiyat istikrarının sağlanması konusunda atılan adımlarla oluşan iyimser hava TL varlıklarında pozitif seyri desteklemeye devam ediyor. Euro/TL kuru bu sabah 8,43’lü seviyelerden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03