Perşembe, Şubat 25, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 15.02.2021

Almanya’da geçen hafta koronavirüs kapsamında alına tedbirlerin 7 Mart’a kadar uzatıldığı açıklandı. Yurt içinde ise haftanın son işlem günü yoğun veri akışı vardı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası aralık ayına ilişkin ödemeler dengesi istatistiklerini, TUİK ise aralık ayına ait sanayi üretim rakamını açıkladı. Ödemeler dengesi Aralık 2020’de 3 milyar 210 milyon dolar açık verirken, 2020 yılı cari işlemler açığı 36 milyar 724 milyon dolar oldu.

Sanayi üretimi ise 2020 yılının son ayında %9 arttı. Bu hafta Merkez Bankasının toplantısı haftanın öne çıkan başlığı olurken, beklentiler faizlerde bir değişikliğe gidilmeyeceği yönünde bulunuyor. Karar sonrası verilecek mesajlar TL varlıklarındaki seyir üzerinde etkili olacaktır. Euro/TL kuru bu sabah 8,51’lİ seviyelerden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40