Salı, Ocak 19, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 14.12.2020

Avrupa Birliği üyesi ülke liderleri, 1,8 trilyon euroluk bütçe ve yeni tip koronavirüsün ekonomik sonuçlarına karşı hazırlanan kurtarma paketinde uzlaştı. Yurt içinde ekim ayına ait cari işlemler dengesi ve AB – ABD ile ilişkilerin seyrine yönelik haber akışları ön plandaydı. Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nde, AB liderleri Türkiye’ye yönelik geniş ekonomik yaptırımlardan kaçındı.

Diğer yandan kaynaklara dayandırılan haberde cuma günü ABD’nin Türkiye’ye S- 400 yaptırımları getirmeyi planladığı yer alırken, bu gelişme haftanın son işlem gününde takip edilen başlıklardı.

Önümüzdeki süreçte Türkiye’nin ABD ve AB ile olan ilişkileri ve bu taraftaki gelişmeler yakından izlenecek olup, TL varlıkların seyri üzerinde belirleyici olacaktır. Parite bu sabah 9,5398 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.08
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43