Salı, Ocak 26, 2021

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 14.01.2021

Avrupa’da İtalya’daki siyasi krize ilişkin gelişmeler takip edilirken, Euro Bölgesi’nde kasım ayına ait sanayi üretim rakamı açıklandı. Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi, kasımda önceki aya kıyasla %2,5 artarken, Kasım 2019’a göre %0,6 geriledi. ECB Başkanı C. Lagarde bankanın Euro Bölgesi’nde ekonomik büyümeye ilişkin son projeksiyonlarının, koronavirüs vakalarındaki artışa ve son karantina önlemlerine karşın hala geçerli olduğunu söyledi.

Yurt içinde ise kasım ayında sanayi üretimi yıllık bazda %11 artarken, yıllık bazda artış %1,3 olarak kaydedildi. Bugünden itibaren aşılamanın başlayacağı bildirilirken, aşıya ilişkin gelişmeler yakından izlenmeye devam ediyor. TL varlıklarda değer kazancı sürerken, parite bu sabah 9,0035 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18