Cumartesi, Kasım 28, 2020

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 12.11.2020

Euro Bölgesi’nde veri akışı sakin seyrederken, ECB Başkanı C. Lagarde merkez bankalarının karşı karşıya olduğu en büyük zorluğun salgın olduğuna işaret ederek, bu durumun durgunluk yarattığını ve salgının benzer şekilde düzensiz bir toparlanmaya yol açabileceğini belirtti. Lagarde, bankanın teşvikleri konusunda teşvik miktarı kadar zaman faktörünün de önemli olduğunu söyledi.

Yurt içinde ise cari denge rakamları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemleri ön plandaydı. TÜİK geçen yılın eylül ayında 2,9 milyar $ fazla veren cari dengenin, bu senenin aynı ayında 2,4 milyar $ açık verdiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide yeni dönem vurgusu yaparak, büyüme, istikrar ve istihdam odaklı bir seferberlik başlatılacağını belirtti. Konuşma sonrası TL varlıklarda değer kazancı etkili oldu.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09