Salı, Kasım 24, 2020

Euro Yorumları / Gedik Yatırım – 11.11.2020

Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi 32,8 seviyesine gerilerken, Almanya’da 39,0 açıklanan veri nisan ayından bu yana en düşük değeri aldı. Ekonomide toparlanmaya dair yatırımcı güveni, artan koronavirüs vakalarından dolayı işletmelere getirilen yeni kısıtlamalardan olumsuz etkilendi. Yurt içinde ise yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın söylemleri ve ağustos ayına ait işsizlik rakamları ön plandaydı.

TÜİK verilerine göre işsizlik oranı ağustos döneminde %13,2’ye geriledi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ilk resmi açıklamasında mali disiplin ve enflasyonla mücadele vurgusu yaparken, piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacaklarını vurguladı. Yurt içinde cari denge rakamlarının açıklanması beklenirken, Avrupa’da ECB Başkanı C. Lagarde’ın söylemleri ön planda olacak.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16