Perşembe, Aralık 3, 2020

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 26.10.2020

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içerisinde devam eden zayıf ekonomik veri akışına ek olarak, Euro Bölgesi imalat PMI endeksi, Ekim ayında 53,1’lik beklentileri aşarak 53,7 seviyesinden 54,4’e yükselirken, hizmet PMI endeksi ise 47,0’lık beklentileri karşılayamayarak 46,2 seviyesine geriledi. İkinci dalga koronavirüs endişeleri karşısında Euro Bölgesi imalat sektöründe toparlanma sinyalleri devam ederken, 50 eşik seviyesi altında kalan hizmet sektöründe daralmanın devam ettiği gözlendi.

Perşembe günü beklentilerin tersine alınan faiz kararı sonrası Türk varlıklarının baskı altında kaldığı gözlenirken, paritedeki yukarı yönlü hareketten destek alan Euro sonucu çaprazın haftayı yüzde 0,63 yükselişle 9,44 TL seviyesinde tamamladığı takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,43 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,40 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,45, 9,46 ve 9,49 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,40, 9,37 ve 9,35 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83