Perşembe, Şubat 25, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 22.02.2021

Çaprazda dolardaki değer kazanımı Euro’yu TL karşısında zayıflatırken geçtiğimiz hafta yapılan yılın ikinci Para Piyasası Kurulu toplantısında merkez bankası sürpriz yapmadı ve politika faizini yüzde 17 seviyesinde sabit bıraktı. PPK karar metninde bir önceki metine ek olarak kalıcı fiyat istikrarı ve yüzde 5 hedefine varıncaya kadar para politikasında sıkı duruşun kararlılıkla sürdürüleceğinin altı çizildi. Öte yandan geçtiğimiz hafta içerisinde açıklanan Avrupa Merkez Bankası para politikası toplantı tutanaklarında geniş parasal teşviklerin devamının kritik olduğunu vurgulandı.

Haftanın ilk işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,50 seviyesi civarında fiyatlanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bu seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,45, 8,35 ve 8,25 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Euro tarafında değer kazanımı ile olası yükselişlerde ise 8,60, 8,75 ve 8,80 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40