Pazar, Şubat 28, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 22.01.2021

Çapraz kurda Euro’nun dolara karşı değer kazanımı sürerken dün iç tarafta merakla beklenen yılın ilk Para Piyasası Kurulu toplantısı yapıldı ve merkez bankası piyasa beklentisine paralel şekilde politika faizinde herhangi bir değişikliğe gitmedi.

TCMB’nin faiz kararından sonra ise Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararını takip ettik. Avrupa Merkez Bankası da piyasa beklentileri doğrultusunda, faiz oranları ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı’nda (PEPP) değişikliğe gitmedi. Haftanın son işlem gününde veri takvimimizde ise Almanya’da açıklanacak hizmet PMI verilerini takip edeceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,95 seviyesi civarında fiyatlanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bu seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,90, 8,87 ve 8,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Euro tarafında değer kazanımı ile olası yükselişlerde ise 9,00, 9,10 ve 9,17 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98