Perşembe, Şubat 25, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 21.01.2021

Çapraz kurda Euro dolara karşı değer kazanırken yılın ilk PPK toplantısı öncesinde Euro/TL kurunun 9,00 TL pivot seviyesine yakın hareketi devam ediyor. Avrupa ülkelerinde yaşanan siyasi belirsizliklerin Euro’yu zayıflatması sonrasında kur 9,00 TL’nin altını test etse de gelen tepki alımları ile tekrar yükseliş yaşanmıştı.

Dün Eurostat tarafından yayınlanan Euro Bölgesi Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) nihai raporunda Euro bölgesinde tüketici fiyatları yıllık bazda % -0,3 ile piyasa beklentisine paralel açıklanmıştı. Bugün yurt içinde TCMB tarafından açıklanacak faiz kararına ek olarak Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılacak basın açıklamasını takip edeceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,00 seviyesi civarında fiyatlanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bu seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,95, 8,88 ve 8,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Euro tarafında değer kazanımı ile olası yükselişlerde ise 9,10, 9,15 ve 9,22 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.40
  THYAO.IS₺12.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.16
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.40