Pazar, Şubat 28, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 20.01.2021

Avrupa ülkelerinde yaşanan siyasi belirsizlikler Euro’yu zayıflatırken kur 8,95-9,00 TL bölgesinden gelen alımlar 9,00 TL psikolojik destek seviyesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Veri takvimi açısından sakin geçen haftanın ilk iki işlem günü sonrasında bugün ABD’de yapılacak olan başkanlık değişimi ve hem Almanya hem de Euro bölgesinde açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi veri setleri çapraz kurda oynaklığı artırarak Euro/TL kurunda da sert hareketlere neden olabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,00 seviyesi civarında fiyatlanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bu seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,95, 8,88 ve 8,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Euro tarafında değer kazanımı ile olası yükselişlerde ise 9,10, 9,15 ve 9,22 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98