Çarşamba, Ocak 27, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 15.12.2020

Geçtiğimiz gün, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre yurt içi sanayi üretimi Ekim ayında yıllık yüzde 9’luk beklentileri aşarak yüzde 10,2 artarken, perakende satış hacmi ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %12,0 artış kaydetti.

Euro tarafında ise açıklanan sanayi üretimi Ekim ayında yüzde 2 beklentisi karşısında yüzde 2,1 artış gösterdi. Gün içerisinde Euro’nun bir çok gelişmekte olan ülke para birimi karşısında güçlü seyri takip edilirken, çaprazın yukarı yönlü sınırlı sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,55 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,50 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,57, 9,60 ve 9,63 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,52, 9,50 ve 9,47 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61