Cumartesi, Ocak 23, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 13.01.2021

Son iki PPK toplantısında yapılan faiz artırımlarına ek olarak TCMB başkanı Naci Ağbal tarafından yapılan sözlü yönlendirmeler ile geçtiğimiz Kasım ayının başından beri Türk Lirası’ndaki güçlü görünüm ile geri çekilen kurun 9,00 TL üzerinde tutunmaya çalıştığını görülüyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde çapraz kur tarafında doların küresel bazdaki zayıf görüntüsü Euro’yu Türk Lirası’na karşı desteklerken geçtiğimiz Cuma günü dolar endeksinde yaşanılan yükselişin paritedeki etkisiyle Euro/TL kuru da 9,00 TL üzerinde kalmayı sürdürdü.

Kurda psikolojik açıdan önemli olan 9,00 TL altında kalınması halinde satış baskısı artabileceği gibi haber akışlarına bağlı olarak da kurdaki oynaklık artabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,00 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,10 seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,00, 8,94 ve 8,85 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 9,15, 9,20 ve 9,25 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39