Cumartesi, Ocak 23, 2021

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 10.12.2020

Geçtiğimiz gün yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Euro tarafında bugün gerçekleşecek Avrupa Merkez Bankası para politikası toplantısı ve Avrupa Liderleri Zirvesi öncesinde veri cephesinde Almanya ticaret fazlası 18,2 milyar Euro’ya yükseldi. Gün içerisinde dikkatler koronavirüs gelişmeleri üzerinde olmaya devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti öncesinde Avrupa Birliği ve ABD nezdinde Türkiye’ye yönelik yaptırım hamlelerine ilişkin önemli mesajları takip edildi. Gün sonunda açıklanan veriler ve takip edilen gelişmeler eşliğinde çaprazın hafif satıcılı seyrini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,47 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,44 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,50, 9,53 ve 9,57 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,44, 9,41 ve 9,38 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39