Pazar, Kasım 29, 2020

Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 02.11.2020

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde TÜİK dış ticaret istatistiklerine göre Türkiye’nin dış ticaret açığı Eylül ayında 4.83 milyar Dolar olurken, Eylül ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 4,8, ithalat yüzde 23,0 artış gösterdi. Euro Bölgesi’nde ise Ekim ayı ön enflasyon verisi beklentilere paralel olarak yüzde 0,3 azalış gösterirken, Euro Bölgesi ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde çeyreklik bazda yüzde 9,4 beklentilerinin üzerine çıkarak yüzde 12,7 büyüme kaydetti.

Parite çevresinde gözlenen aşağı yönlü hareketlerin Euro üzerinde oluşturduğu baskı çaprazda yukarı yönlü hareketleri sınırlandırırken, günün sonunda Türk varlıklarında devam eden kayıplar sonucu yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 9,72 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 9,69 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 9,75, 9,78 ve 9,82 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile çaprazdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 9,69, 9,67 ve 9,64 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09