Doğu Akdeniz’de süren gerilim Euro’yu işte böyle etkiliyor! Detaylar geldi

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Haftanın ilk işlem gününde yurt içerisinde perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri takip edilirken, Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi verisi Temmuz ayında beklentilerin hafif üzerinde yüzde 4,1 artış gösterdi. Salı günü ise Türkiye’nin merkezi yönetim bütçesi Ağustos ayında 28,2 milyar TL fazla verdi. Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi Eylül ayında 64,0’dan 73,9 seviyesine yükseldi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ın “Türkiye’den somut adım gördüğümüz durumda istikşafi görüşmelere derhal başlamaya hazırız.” açıklamalarının Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerindeki etkileri takip edilirken, açıklanan veriler ile birlikte gün sonunda çaprazın yatay hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,83 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,88, 8,92 ve 8,95 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,83 8,80 ve 8,78 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.