Doğu Akdeniz’de süren gerilim Euro’yu işte böyle etkiliyor! Detaylar geldi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Haftanın ilk işlem gününde yurt içerisinde perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri takip edilirken, Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi verisi Temmuz ayında beklentilerin hafif üzerinde yüzde 4,1 artış gösterdi. Salı günü ise Türkiye’nin merkezi yönetim bütçesi Ağustos ayında 28,2 milyar TL fazla verdi. Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi Eylül ayında 64,0’dan 73,9 seviyesine yükseldi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis’ın “Türkiye’den somut adım gördüğümüz durumda istikşafi görüşmelere derhal başlamaya hazırız.” açıklamalarının Doğu Akdeniz’de süren gerilim üzerindeki etkileri takip edilirken, açıklanan veriler ile birlikte gün sonunda çaprazın yatay hareketi takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,83 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,88, 8,92 ve 8,95 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,83 8,80 ve 8,78 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster