EUR/USD tarafında işler karışabilir: Özel Sektör İstihdamı Beklentilerden Kötü Geldi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Özel Sektör İstihdamı Beklentilerden Kötü Geldi…

ABD’de dün açıklanan verilere göre, özel sektör istihdamı ağustos ayında 428 bin kişi artarak beklentilerin gerisinde kaldı. Piyasa istihdamın 950 kişi artmasını bekliyordu. Ağustos ayı enflasyon verisinin bütün parasal desteğe rağmen eksi gelmesiyle birlikte Euro Bölgesine deflasyon korkusu hakim oldu. Eylül ayı toplantısı öncesinde ECB’nin daha güvercin bir ton izleyeceğine yönelik beklentiler kuvvetleniyor. Dolar ise kötü gelen istihdam verisine karşın, Euro karşısındaki kayıplarını geri alma çabası içerisinde. 1.18 seviyesinin altını test eden dünyanın en çok işlem gören paritesinde gözler bugün ABD ve Euro Bölgesinden gelecek PMI verilerinde olacak.

Euro, Dolar karşısında günü 0.48% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1882’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1880 ve 1.1930’de, destek seviyeleri ise 1.1830 ve 1.1780’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster