Perşembe, Mart 4, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – 17.02.2021

EUR/USD: Ekonomilerde toparlanma beklentileri ile birlikte ABD on yıllık tahvil faizindeki yükselişin piyasa fiyatlamalarında etkili olduğunu izlerken, paritenin 1,21 seviyesinden geçen aylık ortalamasının altına sarktığını izledik. Diğer yandan, söz konusu yükseliş ekonomilerdeki toparlanmayı içerdiği için Dolar’da agresif bir fiyatlama yaşanmayabilir.

Bu kapsamda, paritenin de 1,21 seviyesinin altında hafif şekilde baskılanabileceğini düşünüyoruz. Olası düşüşlerde 1,2060 ve 1,2020 sıralı destekler olarak izlenebilir. Öte yandan, paritenin tekrar 1,21 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda 1,2155 hedef olabilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.60
  THYAO.IS₺15.12
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.94
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19