Cumartesi, Kasım 28, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 27.10.2020

Global piyasalarda rekor seviyede artan koronavirüs vaka sayıları, ABD’de yeni teşvik paketine ilişkin belirsizlik ve ABD seçimleri öncesi risk iştahında düşüş görülüyor. Bu hafta Euro Bölgesi ve ABD’de üçüncü çeyrek büyüme verisi (pandemi sonrası üçüncü çeyrekte güçlü artış bekleniyor), dayanıklı tüketim mal siparişleri, çekirdek PCE, konut verileri, güven endeksi, Euro Bölgesi’nde Ekim ayı enflasyon verileri, ECB toplantısı takip edilecek.

Herhangi bir politika değişikliği beklenmeyen ECB toplantısında Başkan Lagarde’ın son zayıf veriler ardından vereceği mesajlar önemli olabilir. Dün ABD’de gelen veriye göre yeni konut satışları, Eylül ayında beklentilerin aksine düşüş gösterdi.

Bugün ABD’de dayanıklı tüketim mal siparişleri ve tüketici güven endeksi açıklanacak. FED’in önümüzdeki hafta gerçekleşecek FOMC toplantısı öncesi veriler yakından takip ediliyor. Dolar Endeksi 92,90 seviyelerinde. Bu sabah 1,1834 seviyelerinde işlem gören paritede 1,1800 ve 1,1770 destek; 1,1860 ve 1,1920 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09