EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 25.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ECB’nin ekonomik ve mali gelişmelere ilişkin yayınladığı raporda koronovirüs salgını sebebiyle ekononomik toparlanma gücünün hala çok belirsiz olduğu ve enflasyon hedefine geri dönülmesi için geniş teşviklere ihtiyaç olduğu belirtildi. Bu hafta Avrupa ve ABD’de açıklanan öncü PMI verileri geçtiğimiz aylardaki toparlanmanın ardından yavaşlamaya işaret etti.

FED Başkanı Powell yaptığı açıklamalarda, Kongre ve FED’den destek gelmesi halinde ekonomik toparlanmanın daha hızlı olacağını ifade ederken, işsizliğe dikkat çekti ve daha gidilecek çok yol olduğunu dile getirdi. Powell şu ana kadarki toparlanmanın beklediklerinden daha hızlı ve güçlü olduğunu belirtti. ABD Hazine Bakanı Mnuchin, Pelosi ile teşvikleri görüşmeyi planladığını ifade etti. Bu sabah 94,40 seviyelerinde işlem gören Dolar Endeksinin yanısıra Eur/Usd paritesi güç kaybetmeye devam ediyor.

Hafta içinde gördüğü 1,1874 seviyelerinden sert geri çekilen parite bu sabah 1,1670 seviyelerinde işlem görüyor. 1,17 ve 1,1740 direnç, 1,1655 ve 1,1625 destek olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster