Cumartesi, Kasım 28, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 23.10.2020

Global piyasalarda ABD’de mali destek paketine ilişkin gelişmeler ön planda. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile görüşmelere devam ederken, yeni bir koronavirüs yardım paketinin Meclis ve Senato’dan güçlü bir ikili destek alması gerektiğini dile getirdi. Pelosi, sağlık hizmetleri konusundaki farklılıkların daraldığını ve Amerikalı bireylere ve ailelere doğrudan ödeme konusunda anlaşmaya varıldığını ancak eyalet ve yerel yönetimler konusunda ayrıştıklarını söyledi. AB tarafında ise Brexit görüşmeleri ön planda. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde konuşmasında, koronavirüs vakalarındaki artışın ekonomik görünüm için açık bir risk olduğunu yineledi.

Dün ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvuruları beklentilerden düşük geldi. Bugün Euro Bölgesi ve ABD’de Ekim ayı PMI endeksleri açıklanacak. Dolar Endeksi 93 seviyelerinde. Bu sabah 1,1795 seviyelerinde işlem gören paritede 1,180 ve 1,1830 direnç; 1,1785 ve 1,1735 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09