Çarşamba, Kasım 25, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 18.11.2020

FED Başkanı Powell, Kovid-19 vakalarındaki artışın ekonomik toparlanma için endişe kaynağı olduğunu belirterek, ekonominin mali ve parasal desteğe ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Powell, Kovid-19 aşısına ilişkin haberlerin orta vadede olumlu olduğunu ancak yakın vadede önemli zorluklar ve belirsizliklerin devam ettiğini yineledi. ECB Başkanı Lagarde, koronavirüs aşısının, ECB’nin ek parasal teşvik planını temelden değiştirecek kadar yakın olduğunu düşünmediğini belirtti ve kurumunun ekonomiye daha fazla parasal destek verecek teşviği Aralık ayında yeniden ayarlayacağını yineledi.

Kovid-19 vaka sayıları hızla artarken Pfizer-BioNTech’den sonra Moderna’nın da aşısının koronavirüse karşı %94,5 oranında etkili olduğunu açıklaması ile global piyasalar tutunma çabası içinde. Dolar Endeksi 92,35 seviyelerinde. Dün ABD’de Ekim ayı perakende satışlar verisi açıklandı. Hem manşet hem de çekirdek veriler piyasa beklentisinin altında gerçekleşti Kovid-19 vakalarındaki artış, istihdamdaki düşüş sonrası tüketici harcamalarının daha temkinli hale gelmesi bu görünümde etkili oldu.

Bu sabah 1,1870 seviyelerinde işlem gören paritede 1,1830 ve 1,1775 destek; 1,19 ve 1,1920 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺46.22
  THYAO.IS₺11.98
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.00
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.35