Salı, Kasım 24, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 16.11.2020

Global piyasalarda ABD seçimi sonrası teşvik paketine ilişkin gelişmeler ön planda takip edilmeye devam ederken, artan vaka sayılarına karşın aşı çalışmalarına ilişkin gelişmeler risk iştahına destek oluyor. Öte yandan FED Başkanı Powell, koronavirüse yönelik aşı çalışmalarında sağlanan ilerlemenin sonuçlarını değerlendirmek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Kovid-19 vakalarındaki artışın ekonomik toparlanma için risk oluşturduğunu belirterek, gelecek birkaç ayın zorlu olabileceğini dile getirdi. Dolar Endeksi 92,60 seviyelerinde. Euro Bölgesi ekonomisi üçüncü çeyrekte bir önceki üç aylık döneme göre %12,6 ile rekor bir büyüme kaydetti. Bugün ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edilecek.

ABD’de mali teşvik paketinin ötelenmesine ilişkin gelişmeler parite üzerinde etkili oluyor. Bu sabah 1,1850 seviyelerinde işlem gören paritede 1,1830 ve 1,1775 destek; 1,1865 ve 1,1920 direnç olarak öne çıkabilir.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30