EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi | 14.08.2020

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Global piyasalarda Dolar son bir ayda yaklaşık yüzde 5 civarında değer kaybı yaşadı. Dolar Endeksi 92,5 üzerinde dengelenme çabası sergiliyor. Endeks bu sabah 93,2 civarında işlem görüyor. Dolar Endeksi’nin tepki çabası güç kaybediyor. Global piyasalardaki risk iştahı hafta başından beri varlığını koruyor. İştah yeni güne sınırlı olumlu başlıyor; bu Usd aleyhine yorumlanabilir.

ABD-Çin yarın Ocak ayında imzaladıkları Faz-1 anlaşmasının yarı yıl gözden geçirmesi yarın yapılacak. Öncesinde yapılan açıklamalar ılımlı. Büyük resimde ise ABD-Çin ilişkilerindeki gerginlik, ABD’de niyetlenilen yeni destek paketi üzerinde iç siyasette fikir ayrılığı söz konusu. Henüz somut bir sonuç elde edilebilmiş değil.

ABD haftalık işsizlik rakamı Mart ayından bu yana ilk kez 1 milyon sayısının altına indi. Bugün ABD perakende satışlar, sanayi üretimi verileri açıklanacak. Bu sabah 1,182 seviyelerinde işlem gören paritede 1,183 ve 1.187 direnç; 1,179 ve 1,175 destek seviyeleri olarak öne çıkabilir. Yatay-sınırlı yukarı seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 
Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.