Salı, Ocak 26, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Yapı Kredi – 14.01.2021

Piyasalar, Biden’ın teşvik paketinin 2 trilyon Usd olacağı belirtiliyor. Başkan yardımcısı Pence’in ‘Trump’ın azline yanaşmaması’ ABD iç siyasi tansiyonu biraz azalttı. Demokratlar Trump’ı görevden almak için Temsilciler Meclisi’nden karar çıkardılar. Trump’ın azli için Senato’nun çoğunluk onayı gerekiyor, onay Trump’ın görev süresinin sonrasına sarkabilir.

ABD TÜFE verisi beklentiler dahilinde geldi. ‘ABD’de enflasyon yükselecek’ tartışması biraz azaldı. Bej Kitap ise ekonomideki toparlanmanın sürdüğünü ortaya koydu. Aşı, geleceği dair iyimserliği destekliyor. Vaka sayılarındaki artış ise bu iyimserliği biraz baskılıyor. Dolar Endeksi 90,4 seviyesine yükseldi.

Vaka sayılarındaki artış kısıtlamaları zorunlu kılıyor. Mutasyon virüsün kontrol edilememesi halinde Almanya kısıtlamaları Mart ayı sonuna kadar uzatılması değerlendiriliyor.

Parite bu sabah 1,214 seviyelerinde işlem görüyor. Paritede 1,212 ve 1,208 destek; 1,215 ve 1,217 direnç olarak öne çıkabilir. Yatay seyir öngörüyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18