Salı, Kasım 24, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 9.11.2020

Cuma günü 1,1890 seviyesi üzerini test eden EURUSD paritesi, Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyesine yükseldi. Haftanın son işlem gününde 1,1795 – 1,1895 bandında hareket eden EURUSD paritesi yükselişini dördüncü güne taşıdı. ABD’de başkanlık seçimlerini Demokrat aday Biden’ın kazanması ile birlikte sert satış baskılarına maruz kalan dolar endeksi paritedeki yükseliş eğilimini beslemeye devam ediyor. Biden’ın başkanlık koltuğuna seçilmesi ile birlikte dolar endeksi Asya seansında 92,15 seviyesi altına kadar gerileyerek yeni haftaya zayıf bir başlangıç yaptı.

Dolar endeksindeki satıcılı seyir ile birlikte yeni haftaya güçlü bir başlangıç yapan EURUSD paritesi ise Asya seansında 1,1897 seviyesini test etti. Cuma günkü bültenimizde EURUSD paritesindeki görünüm açısından 1,1850 direncini yakından takip edeceğimizi belirtmiş, bu direncin aşılması durumunda yükselişin 1,19 seviyesine doğru devam edebileceğini ifade etmiştik. Öngördüğümüz hareketi gerçekleştiren EURUSD paritesi, bu sabah saatlerinde 1,1895 seviyesinden işlem görüyor.

Teknik görünüme baktığımızda, EURUSD paritesinin yaklaşık iki hafta önce aşağı yönlü kırdığı yükseliş kanalına yeniden giriş yaptığını görmekteyiz. Teknik göstergeler paritenin bugün içerisinde 1,1850 – 1,1950 bandında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor. Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya’dan gelecek olan Eylül Ayı Cari İşlemler Dengesi ve Ticaret Dengesi verileri açıklanacak.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16