Pazar, Nisan 18, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 26.02.2021

Dolar endeksi dün oldukça geniş bir bant aralığında dalgalanırken, EURUSD paritesinin de volatil bir seyir izlemesine neden oldu. Dün akşam saatlerinde 89,68 seviyesine kadar gerilemesinin ardından yönünü yukarı çeviren dolar endeksi, ABD 10 yıllık tahvil faizinde akşam saatlerinde hızlanan yükselişin de etkisi ile birlikte 90,20 seviyesi üzerine çıktı ve günü 90,13 seviyesinden tamamladı. Bu çerçevede, dün 1,2240 seviyesi üzerine kadar yükselen EURUSD paritesi, akşam saatlerinde kazançlarını silerek 1,2160 seviyesine doğru geri çekildi ve günü 1,2163 seviyesinden yatay bir seyirle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2150 seviyesinden işlem görüyor. Asya seansında dolar endeksinde yukarı yönlü eğilimlerin ön plana çıktığını ve endeksin bu sabah saatlerinde 90,40 seviyesinde hareket ettiğini görmekteyiz. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi EURUSD paritesi kısa vadeli bir yükseliş kanalı içerisinde hareket ediyor. Paritenin kanal içerisindeki hareketini sürdürmesi durumunda kısa vadede 1,21 seviyesi üzerinde tutunması (bu seviye 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen kritik bir destek seviyesi) ve 1,21 – 1,22 bandında hareket etmesi beklenebilir.

Bugün yurt dışında ABD’den gelecek olan Ocak ayı Kişisel Gelir & Kişisel Harcamalar ve ABD Şubat Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi (Nihai) verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21