Çarşamba, Ocak 20, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 21.12.2020

Yeni haftanın ilk işlem saatlerinde, koronavirüsün mutasyonunun tespit edilmesi ile birlikte piyasalarda güvenli limanlara yönelik talebin arttığını ve dolar endeksinin 90,49 seviyesine yükseldiği görmekteyiz. Cuma günü 1,22 – 1,2275 bandında hareket eden EURUSD paritesi yeni haftaya, dolar endeksindeki yükseliş ile birlikte satıcılı bir başlangıç yaptı ve Asya seansında 1,22 seviyesi altına geriledi.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2187 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksindeki yükseliş eğilimi paralelinde paritedeki kısa vadeli düşüş eğiliminin sürdüğü gözlemleniyor. Teknik seviyelere baktığımızda, 1,2175 desteği üzerinde hareket etmekte olan EURUSD paritesinin bu destek seviyesi üzerindeki hareketini koruması halinde yukarıda 1,2210 direncini izliyor olacağız. Bu direnç seviyesinin yukarı yönlü kırılması paritenin yeniden 1,2275 seviyesine doğru bir yükseliş hareketi gerçekleştirmesine yol açabilir.

Paritenin 1,2175 desteği üzerinde kalıcı olamaması ve bu desteği aşağı yönlü kırması halinde ise geri çekilmenin sürmesi beklenebilir. Böyle bir durumda 1,2140 ve 1,2105 desteklerini takip edeceğiz.

Bugün yurt dışında ABD Kasım Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi ve Euro Bölgesi Aralık Ayı Öncü Tüketici Güven Endeksi verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.82
  THYAO.IS₺13.25
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.04
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.25