Pazar, Şubat 28, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 20.01.2021

Dolar endeksi dün 90,40 seviyesine kadar gerilemesinin ardından günü 90,50 civarından düşüşle tamamladı ve düşüşünü ikinci güne taşıdı. Dolar endeksinde dün izlenen zayıf seyir paralelinde, teknik beklentimizin aksine 1,21 direncini ve kısa vadeli düşüş kanalını yukarı yönlü kıran EURUSD paritesi, 1,2147 seviyesine kadar yükselmesinin ardından günü 1,2127 seviyesinden yükselişle tamamladı.

EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2140 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden, EURUSD paritesinin dünkü yükseliş hareketi ile birlikte kısa vadeli düşüş kanalını yukarı yönlü kırma hareketi görülebilir.

Kısa vadeli teknik göstergelerin ve oluşan fiyat formasyonlarının ürettikleri sinyaller doğrultusunda paritenin kısa vadede 1,21 – 1,22 bandında işlem görebileceği görüşündeyiz. 1,21 seviyesinin yeniden altına inilmesi durumunda 1,2070 desteği ön plana çıkabilir.

Bugün yurt dışı piyasalarda İngiltere ve Euro Bölgesinden gelecek olan Aralık ayı TÜFE verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98