EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 18.09.2020

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed kararının ardından 93,50 seviyesi üzerini test eden dolar endeksi dün kazançlarını silerek yeniden 93 seviyesi altına indi. Dolar endeksindeki kazançların silinmesi ile birlikte kayıplarının bir kısmını telafi eden EURUSD paritesi ise, 1,1738 seviyesine kadar inmesinin ardından yönünü yukarı çevirerek 1,1850 seviyesi üzerine geri dönüş yaptı. EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,1850 seviyesinden işlem görüyor. EURUSD paritesi, Fed kararı sonrasında dolar endeksinde oluşan yükseliş hareketi ile birlikte Temmuz ayının son haftasından buyana sürdürdüğü yükseliş kanalının alt sınırına (kanal desteğine) kadar gerilmişti. Ancak, aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi, dünkü hareketi itibarıyla yükseliş kanalı üzerinde tutunmayı başarmış durumda. Bu noktada, yükseliş kanalının alt sınırına yani kanal desteğine denk gelen 1,1780 seviyesinin paritedeki güçlü bir destek olarak ön plana çıkmaya devam ettiğini görüyoruz.

Paritenin bu seviye altında günlük bazda bir kapanış gerçekleştirmemesi durumunda yukarı yönlü hareketlerin ön planda kalmaya devam etmesi beklenebilir. Diğer yandan orta-uzun vadeli görünümde momentum göstergelerinin yukarı yönlü sinyaller verdiğini belirtmemizde fayda var. Göstergeler, paritede önümüzdeki dönemde yeniden 1,20 seviyesinin hedef olabileceğinin işaretini veriyor. Kısa vadeli teknik göstergeler ise EURUSD paritesinin, bugün içerisinde 1,18 – 1,1880 seviyeleri arasında hareket edebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt dışı piyasalarda İngiltere Ağustos Ayı Perakende Satışlar, ABD Eylül Ayı Michigan Tüketici Güven Endeksi (Öncü) ve ABD Ağustos Ayı Conference Board Öncü Gösterge verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!