Cuma, Kasım 27, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 10.11.2020

Yaşadığı sert satış baskılarının ardından yeni haftanın ilk işlem gününde 92 – 92,15 bandından yönünü yukarı çeviren dolar endeksi, dün akşam saatlerinde doğru 92,96 seviyesine kadar yükselerek günü yükselişle tamamladı. Dün gün içerisinde yükseliş hareketini sürdüren ve 1,1920 seviyesine kadar tırmanarak son iki ayı aşkın bir sürenin en yüksek seviyesini test eden EURUSD paritesi, dolar endeksinde akşam saatlerine doğru görülen yükseliş eğilimi ile birlikte kazançlarını sildi. 1,19 seviyesi üzerinden düşüşe geçen parite, 1,1807 seviyesine kadar gerileyerek günü düşüşle tamamladı.

Bu sabah saatleri itibariyle 1,18 desteği üzerinde hareket etmekte olan EURUSD paritesinin, bu destek seviyesi üzerindeki hareketini koruması halinde yukarıda 1,1870 direncini izliyor olacağız. Bu direnç seviyesinin yukarı yönlü kırılması, bir sonraki direnç seviyemiz olan 1,19 seviyesine varan yükselişler görmemize neden olabilir. Paritenin 1,18 desteği üzerinde kalıcı olamaması halinde ise ikinci destek seviyemiz olan 1,1755 seviyesini yakın takip edeceğiz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan ZEW Ekonomik Büyüme Beklenti Endeksi verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09