EUR/USD Paritesi Yorumları / Tacirler Yatırım – 04.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Zayıf dolar endeksinden bulduğu destek ile birlikte dün yükselişini 1,2170 seviyesi üzerine ve aynı zamanda üçüncü güne taşıyan EURUSD paritesi, haftayı güçlü bir yükselişle tamamlamaya hazırlanıyor. EURUSD paritesi bu sabah saatlerinde 1,2140 seviyesinden işlem görüyor. Trend ve momentum göstergeleri paritedeki yükseliş eğiliminin korunduğuna işaret ediyor. Teknik görünüm çerçevesinde EURUSD paritesinin kısa vadede 1,2050 – 1,22 banında hareket edebileceğine ilişkin beklentimizi korumaktayız.

Burada, paritedeki yükselişin devamlılığı açısından 10 Aralık’taki Avrupa Merkez Bankası toplantısı önemli olacak. EURUSD paritesindeki mevcut seviyeler, haftaya Perşembe günü gerçekleşecek olan Avrupa Merkez Bankası toplantısında sözlü bir müdahale gelebileceğine ilişkin beklentileri artırıyor. Söz konusu toplantıya ilişkin piyasa beklentilerini ve senaryo analizlerimizi içeren çalışmamızı önümüzdeki hafta bültenimizde paylaşacağız.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Ekim Ayı Fabrika Siparişleri, ABD Tarım Dışı İstihdam Değişimi & İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verileri, ABD Ekim Ayı Fabrika Siparişleri ve son olarak ABD Ekim Ayı Dayanıklı Mal Siparişleri verileri takip edilecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram