Cuma, Ocak 15, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 27.11.2020

Avrupa Merkez Bankası Ekim ayında gerçekleştirdiği para politikası toplantısının tutanaklarını yayımladı. Tutanaklarda; Kovid19 pandemisinin ikinci dalgasına karşı kayıtsız kalınamayacağı, üyelerin Euro bölgesi ekonomilerinde kalıcı zarara sebep olacak bir çift dipli resesyon yaşanacağından endişe duydukları belirtildi. Tutanaklar ile birlikte Kovid19 pandemisine karşı ekonomiyi desteklemeye yönelik daha fazla yardım geleceğinin sinyali verildi.

Piyasalar Aralık ayından önce özel bir müdahale beklemiyor. Bu sebeple 10 Aralık’ta biraraya gelecek olan Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi yakından takip edilecek. Alınacak kararlar Euro varlıkları üzerinde volatilitenin artmasına neden olacaktır. İçerisinde bulunduğumuz haftada kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler sergileyen EURUSD paritesi haftayı kazançla kapamaya doğru yöneliyor. Amerika kanadında Şükran Günü sebebiyle piyasalar kapalı olduğundan haftanın son işlem gününde hareketlilik diğer günlere nazaran daha az olabilir. Ekonomik takvime baktığımızda ise piyasaları sert etkileyebilecek bir veri akışı bulunmuyor.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.19662 – 1.20159 – 1.20807 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Olası gevşemelerde ise 1.19069 – 1.18777 – 1.18298 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18