Cumartesi, Şubat 27, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 27.01.2021

Yeni hafta içerisinde piyasalar hafta başında Avrupa MB Başkanı Lagarde’ın konuşmasını takip etmişti. Bu konuşmasında Lagarde; Euro bölgesinde ekonomik toparlanmanın istenilen zamanda olamayabileceğini ama toparlanmanın raydan çıkarılmaması gerektiğini belirtmişti. Bununla birlikte İtalya kanadındaki siyasi gelişmeler yakından izlendi. İtalya Başbakanı Conte’nin istifası dün Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildi. Böylelikle yeni gün ile birlikte Cumhurbaşkanı Mattarella; yeni hükümetin kurulması için tüm siyasi partiler ile iletişime ve danışmalara başlayacak.

Haftanın ortasına geldiğimizde ise artık gözler tamamen ABD kanadına çevrilmiş durumda diyebiliriz. Dün başlayan FOMC toplantısı bugün son bulacak ve FED TSİ 22:00’da faiz oranı kararını açıklayacak. Beklentiler FED’in faiz oranında değişikliğe gitmeyeceği yönünde. Bununla birlikte Fed Başkanı Powell’ın varlık alımlar konusunda aceleci olmayacağı yönünde açıklamalar yapması bekleniyor. Basın toplantısı 22:30’da başlayacak. Açıklamalar ile birlikte küresel bazda volatilite artacaktır. Euro kanadında ise TSİ 10:00’da Almanya’dan gelecek olan GFK Tüketici güveni verisi izlenecek.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.21868 – 1.22601 – 1.23406 seviyeleri direnç noktaları olarak; gevşemelerde ise 1.21117 – 1.20563 – 1.20026 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98