Cuma, Mart 5, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 26.01.2021

Yeni haftanın ilk işlem gününde piyasalar Almanya’dan gelen İfo İş İklimi Endeksi verisini takip etti. Açıklanan veriye göre Ocak ayında iş çevrelerindeki güveni ortaya koyan İFO endeksi 90.1 olarak gerçekleşti. Beklentilerin bir miktar altında gelen veride beklentiler 91.9 seviyeleriydi. Koronavirüs vaka sayılarında istenilen kontrolün halen tam olarak sağlanamaması ve ek tedbirlerin konuşulması iş dünyasındaki güvenin beklentilerin üzerinde düşmesine neden oldu.

Diğer yandan AMB Başkanı Legarde; Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşma yaptı. Bu konuşmasında İklim Değişikliği konusuna ağırlık veren Lagarde; iklim değişikliğinin hanehalkları ve işletmelerin enflasyon bekleyişlerini etkileyebileceğini belirtti. Yeni haftanın ilk işlem gününde dolar endeksinin toparlanma hareketleri sergilemesi ile birlikte EURUSD paritesi zaman zaman baskılı bir seyir izledi. Gün içerisinde piyasalar TSİ 18:00’da ABD kanadından gelecek olan CB Tüketici Güveni verisini takip edecek.

EURUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.21868 – 1.22601 – 1.23406 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.21117 – 1.20563 – 1.20026 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.22
  THYAO.IS₺14.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.34