Pazartesi, Nisan 19, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 24.02.2021

Piyasalar Euro bölgesinden gelen enflasyon verisini takip etti. Açıklanan veriye göre Euro bölgesinde tüketici fiyat endeksi Ocak ayında yıllık bazda beklentilere paralel olarak yüzde 0.9 olarak gerçekleşti. Aylık bazda ise yine Ocak ayında tüketici fiyat endeksi yine beklentilere paralel olarak yüzde 0.2 olarak gerçekleşti. Bilindiği gibi Avrupa Merkez Bankası’nın enflasyon hedefi yüzde 2 ve yüzde 2’nin bir miktar altı. Fakat pandemi sebebiyle kısıtlamaların gerçekleşmesi ve Euro’nun güçlü duruşu merkez bankasının bu hedefe ulaşmasını zorlaştırıyor.

Haftanın üçüncü işlem gününde ise piyasalar Euro bölgesinin lokomotif ekonomisi olan Almanya’dan gelecek olan GSYİH verisini takip edecek. Veri TSİ 10:00’da açıklanacak ve veri ile birlikte Euro varlıklarında volatilite artacaktır. Amerika kanadına baktığımızda ise TSİ 18:00’da açıklanacak olan Yeni Konut Satışları ekonomik verisi dolar endeksinde hareketliliği artırabilir. Haftaya 1.2115 seviyelerinde başlayan EURUSD paritesi hafta içerisinde kademeli bir miktar yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi ve Şubat ayının en iyi seviyelerinde fiyatlamalar yaşadı.

Haftanın üçüncü işlem gününde EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.21894 – 1.22696 – 1.23424 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.21145 – 1.20770 – 1.20318 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96