Cuma, Şubat 26, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 22.02.2021

Geçtiğimiz hafta dolarda toparlanma hareketleri ile birlikte zayıf bir performans gösteren EURUSD paritesinde aşağı yönlü hareketlenmeler görülmüş ve parite 1.2022 ile Şubat ayının en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar yaşamıştı. Fakat buralarda uzun süre fiyatlanmayan parite toparlandı ve geçtiğimiz haftayı 1.2117 seviyelerinde kapattı.

Geçtiğimiz hafta piyasalar Avrupa Merkez Bankası’nın Ocak ayında gerçekleştirdiği toplantısının tutanaklarını takip etmişti. Tutanaklarda; Euro bölgesinde enflasyon hedefinden oldukça uzakta olunduğu, güçlü euronun enflasyon için tehlike oluşturduğunun vurgulandığı görülmüştü. Yeni haftanın ilk işlem gününe baktığımızda ise piyasalar Almanya kanadından gelecek olan ekonomik verileri takip edecek.

Euro bölgesinin lokomotif ekonomisinden gelecek olan İfo İş İklimi Endeksi ve Mevcut Değerlendirme ekonomik verileri Euro varlıklarında volatilitenin artmasına neden olacaktır. Veriler TSİ 12:00’da açıklanacak.

Haftanın ilk işlem gününde EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.21739 – 1.22257 – 1.22857 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.21005 – 1.20538 – 1.20045 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09