Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 22.01.2021

Euro kanadında haftanın en önemli konularından biri Avrupa Merkez Bankası Para Politikası toplantısı idi. Dün toplantı gerçekleşti ve toplantı sonrasında Avrupa Merkez Bankası (AMB) beklentilere paralel olarak faiz oranlarında bir değişiklik yoluna gitmedi. Böylelikle gecelik mevduat oranı -%0.50; politika faizini %0.00; gecelik borç verme oranını ise %0.25 seviyesinde sabit bıraktı.

Diğer yandan banka varlık alım programını aylık 20 milyar Euro olarak devam edeceğini ve pandemi varlık alım programında da bir değişiklik yapmayarak 1.85 trilyon Euro olarak tutacağını belirtti. Karar metninde ise enflasyon hedefi gerçekleşene kadar faiz oranlarında bir değişiklik yapılmayacağına vurgu yapıldı

Ardından AMB Başkanı Lagarde bir basın toplantısı yaptı ve; bankanın elindeki tüm araçları kullanmaya hazır olduğunu, parasal desteğin hala gerektiğini ve AB teşvik paketinin gecikme olmadan hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. Yeni güne baktığımızda ise piyasalar Euro bölgesinden gelecek olan PMI verilerini takip edecek. Hafta içerisinde kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren parite yeni güne 1.2164 seviyelerinde başlangıç yaptı.

Pariteyi teknik olarak inceleyecek olursak 1.22154 – 1.22852 – 1.23406 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 1.21117 – 1.20563 – 1.20026 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.66
  THYAO.IS₺13.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31