Salı, Mart 9, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 20.01.2021

Piyasalar Almanya’dan gelen ZEW verilerini takip etti. Açıklamaya göre; ZEW’in gelecek altı aya ilişkin beklentiler endeksi Ocak ayında 61.8 puana yükseldi. Seviye bir önceki ay 55.0 seviyesindeydi. Son günlerde Kovid19 tedbirlerinin sıkılaşmasına rağmen, aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam etmesi ile birlikte Almanya ekonomisine yönelik yatırımcı iyimserliğinin artmaya devam ettiği görülüyor. Diğer yandan Almanya Başbakanı Merkel; ülkedeki karantinanın 14 Şubat’a kadar uzatıldığını açıkladı. Bunlarla birlikte AB Komisyonu; euronun uluslararası rolünü güçlendirecek çeşitli tedbirleri içeren strateji yayımladı.

Buna göre; euronun küresel ölçekte kullanımı artırılacak, Euro kullanımını teşvik etmek için üçüncü ülkeler ile görüşülecek, Euro para birimindeki finansal enstürmanlar desteklenecek. Yeni güne baktığımızda ise piyasalar Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisini takip edecek. Veri TSİ 13:00’da açıklanacak. Yarın ise Avrupa Merkez Bankası toplanacak ve faiz oranı kararını açıklayacak. Faiz oranında bir değişiklik beklenmiyor fakat varlık alım konusundaki açıklamalar yakından incelenecek.

Yeni günde EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.21797 – 1.22505 – 1.23063 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 1.20563 – 1.20026 – 1.19275 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03