Pazartesi, Mart 1, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – 01.02.2021

Geçtiğimiz haftayı 1.2156 seviyelerinde kapatan EURUSD paritesi böylelikle haftayı yüzde 0.25 gibi bir miktar aşağı yönlü kapamış oldu. Son toplantısında faiz oranlarında herhangi bir değişiklik yapmayan Avrupa Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz haftalarda haber akışları geldi. Konuya yakın kaynaklara göre; AMB yetkilileri, yatırımcıların büyük ölçüde daha fazla faiz indirimini göz ardı etmesinden rahatsızlar. Geçtiğimiz günlerde AMB Lagarde bazı açıklamalarda bulunmuş ve bu açıklamalarında; politika yapıcıların gerekirse tüm araçları kullanmaya hazır olduğunu belirtti.

Yeni haftanın ilk işlem gününe baktığımızda piyasaların gündeminde Euro bölgesinden gelecek olan PMI verileri ve işsizlik oranı verisi olacak. 11:55 ve 12:00’da Almanya’dan ve Euro bölgesinden İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi verileri izlenecek. 13:00’da ise Euro bölgesinden gelecek olan işsizlik oranı verisi takip edilecek. Veriler ile birlikte Euro varlıklarında volatilite artacaktır. Haftaya genel bir bakış açısı ile baktığımızda ise Çarşamba günü Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon ve Cuma günü ABD’den gelecek olan Tarım Dışı İstihdam verileri önemli ekonomik veriler olarak karşımıza çıkıyor.

EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1.21868 – 1.22671 – 1.23441 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.20563 – 1.20026 – 1.19283 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98