Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Gedik Yatırım – 20.01.2021

Avrupa’da yoğun veri akışı takip edilirken, ABD’de yeni Hazine Bakanı J. Yellen’ın söylemleri ön plandaydı. Almanya’da enflasyon, aralık ayında aylık bazda %0,5, yıllık bazda ise %0,3 gerilemeyle negatif tarafta kalmaya devam etti. Geçen yıl enflasyonda yaşanan düşüşte, tüketim mallarındaki KDV indirimi ve enerji fiyatlarındaki azalışın etkisi görüldü.

Ocak ayında ZEW ekonomik güven endeksi Euro Bölgesi ve Almanya’da toparlanmaya devam etti. ABD’de ise Janet Yellen ekonomiyi canlandırmak için büyük teşvik paketinin öneminden, bahsederek, döviz kurlarının piyasalar tarafından belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Toparlanmanın kaydedildiği paritede 1,2177 – 1,2200 ve 1,2222 direnç seviyeleri olarak izlenmektedir. Geri çekilmelerde ise 1,2058 – 1,2038 ve 1,2010 destek konumundadır

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.60
  THYAO.IS₺13.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.24
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.28