döviz yorumları

EUR/USD Paritesi Yorumları / Gedik Yatırım – 01.07.2020

Güncellenme Tarihi


Euro Bölgesi’nin haziran ayı yıllık enflasyonuna ilişkin öncü verileri dün açıklandı. Buna göre, Euro Bölgesi’nde mayıs ayında %0,1 olan yıllık enflasyon, haziran ayında %0,3’e çıktı. ABD’de dün açıklanan tüketici güveni beklentilerin üzerinde açıklanarak toparlanmayı sürdürdü.

Reklam
doviz_coinotag

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, gerçekleştirdiği konuşmasında koronavirüs nedeniyle ekonomide olağanüstü belirsizlik olduğunu ifade etti. Ayrıca Powell salgınının ABD ve dünya genelinde büyük zorluklara neden olmaya devam ettiğini vurguladı.

Reklam

Paritede 1,1220 seviyesinin aşılması durumunda 1,1252 – 1,1262 ve 1,1285 seviyeleri direnç, 1,1220’nin altında 1,1200 – 1,1185 ve 1,1162 seviyeleri desteklerdir.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.