Perşembe, Aralık 3, 2020

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 27.10.2020

Dünyanın En Çok İşlem Gören Paritesinde Veri Gündemi Yoğun…

Koronavirüs salgınında vaka sayılarındaki artış ve Euro bölgesinde alınan tedbirler Perşembe günü gerçekleştirilecek ECB toplantısı öncesinde Euro varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı kuruyor. Paritenin aşağı yönlü hareketini destekleyen bir diğer önemli faktör ise mali teşvik paketi görüşmelerinde somut bir ilerleme kaydedilememiş olması.

Euro bölgesine yönelik endişeler beklenti anketlerine de yansırken, dolar güvenli varlık talebinden destek buldu ve parite 1.18 seviyelerine yöneldi. Bu hafta ABD tarafı veri akışı açısından oldukça yoğun geçecek. FED’in 4-5 Kasım tarihinde gerçekleştireceği toplantısı öncesinde makroekonomik ipucu verebilecek işsizlik başvuruları, üçüncü çeyrek büyüme rakamları ve dayanıklı mal siparişleri verileri takip edilecek.

Euro, Dolar karşısında günü 0.45% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1.1818’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1830 ve 1.1870’de, destek seviyeleri ise 1.1780 ve 1.1730’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83