Salı, Nisan 20, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 25.02.2021

Powell’dan Piyasaları Destekleyici Mesajlar…

FED başkanı Powell Temsilciler Meclisinde yaptığı sunumda işgücü piyasasının tam istihdamdan uzak olması sebebiyle politikalarının destekleyici olmaya devam edeceğini, emtia fiyatlarındaki artışın kalıcı bir enflasyon için yeterli olmadığını ifade etti. Powell baz etkisi nedeniyle bu sene enflasyonda bir yükselme görülebileceğini fakat enflasyonun %2’nin üzerine çıkmasının 3 yıl kadar sürebileceğini söyledi. Powell’ın piyasaları destekleyen açıklamaları ve Johnson&Johnson’ın aşısının onaylanması konusundaki açıklamalar piyasalara destek sağlarken, Euro Dolar paritesi 1.2185 seviyesini test ederek son 6 haftanın en yükseğine yöneldi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.16% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2190 ve 1.2240’de, destek seviyeleri ise 1.2150 ve 1.2110’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96