Cumartesi, Şubat 27, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 22.02.2021

ABD Uzun Vadeli Tahvil Getirileri Yükselmeyi Sürdürdü… Euro bölgesi imalat PMI verisi son 4 ayın en büyük yükselişini kaydetti. Aşılama çalışmalarındaki başarılı sonuçlar Euro varlıkları yukarı taşıdı. ABD tarafında ise PMI verileri beklentilere paralel geldi. Euro Dolar karşısındaki haftalık kayıplarının bir kısmını geri aldı. ABD’de uzun vadeli tahvil faizlerindeki yükseliş takip ediliyor. ABD 10 yıllık getirilerindeki yükselişin devam etmesiyle birlikte Euro Dolar paritesi kazançlarını geri verdi.

Euro, Dolar karşısında günü 0.22% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli 1.2096’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli 1.2102’deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2140 ve 1.2190’de, destek seviyeleri ise 1.2100 ve 1.2050’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98