Perşembe, Şubat 25, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 19.02.2021

50 ve 100 Günlük Hareketli Ortalamasının Arasında Sıkıştı…

ABD’de istihdam konusunda öncü gösterge olarak izlenen haftalık işsizlik maaşı başvuruları, aşılama konusundaki olumlu gelişmeler ve ilerleme kaydedilen mali teşvik paketine rağmen son 1 ayın zirvesine yükseldi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Kongreden geçmesi beklenen 1.9 trilyon dolarlık mali destek paketi hakkında “daha azını yapmanın bedeli, daha çoğunu yapmanın bedelinden fazla olur” değerlendirmesinde bulundu. ECB’nin toplantı tutanakları güçlü Euro’nun enflasyon açısından ilave tehlike oluşturduğunu ortaya koydu.

Euro, Dolar karşısında günü 0.42% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2110 ve 1.2150’de, destek seviyeleri ise 1.2060 ve 1.2020’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.82
  THYAO.IS₺13.10
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.36
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.30