Cumartesi, Ocak 23, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 16 12.2020

FED Toplantısı Takip Edilecek…

FED Aralık ayı faiz kararını bugün açıklayacak. Toplantıda faiz değişikliği beklenmiyor. ECB Euro Bölgesi Euro bölgesi bankalarına uyguladığı temettü dağıtım yasağını belirli kısıtlamalar altında kaldırdığını açıkladı. FED’in faiz kararı öncesinde dolar endeksi bu yılın en düşük seviyesine gerilerken, risk iştahındaki iyimserliğin devam etmesi beklenebilir. Euro Dolar, FED toplantısı öncesinde 1.2160 seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.10% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2160 ve 1.2210’de, destek seviyeleri ise 1.2120 ve 1.2070’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39