Pazar, Mart 7, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 14.12.2020

1.21 Seviyesi Üzerinde Kalıcı Olma Çabasında…

Global piyasalardaki risk iştahına bağlı olarak Euro Dolar paritesi 1.21 seviyesi üzerine tutundu. FDA’nın koronavirüs aşısının ABD’de acil kullanımını onaylamasının ardından Pfizer ve BionTech firmasının ürettiği aşıların ABD genelinde sevkiyatı başlanıldı. Mali teşvik paketi konusunda olumlu gelişmeler yaşanırken 900 milyar $ tutarındaki paketin onaylanması bekleniyor.

AB ve İngiltere 31 Aralık tarihi yaklaşırken, aradaki pürüzlerin giderilebilmesi için daha fazla mesai yapma kararı aldılar. Euro alım yönündeki opsiyonların sayısındaki düşüş rallinin devam etmesi konusunda şüphe yaratsa da piyasalardaki haber akışının olumlu olması risk iştahının Euro lehine yüksek seyretmesine destek oluyor.

Euro, Dolar karşısında günü 0.25% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli yükseliş trendi ve kısa vadeli yükseliş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2160 ve 1.2200’de, destek seviyeleri ise 1.2110 ve 1.2070’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22