Pazar, Ocak 24, 2021

EUR/USD Paritesi Yorumları / Alan Yatırım – 14.01.2021

Biden’ın 2 Trilyon Dolardan Daha Büyük Bir Mali Teşvik Paketi Açıklaması Bekleniyor…

ABD’de aylık tüketici enflasyonu beklentilere paralel bir şekilde %0.4 artış gösterirken, yıllık tüketici enflasyonu %1.4 gelerek piyasa beklentisini aştı. ABD’nin görevi devralmaya hazırlanan başkanı Joe Biden’ın bugün mali teşvik paketinin detaylarını açıklaması bekleniyor. Biden’ın açıklayacağı paketin tutarının 2 trilyon $’dan fazla olacağı beklentileriyle birlikte Euro Dolar paritesi 1.2140 desteğinin üzerine tutundu. ECB’nin toplantı tutanakları, Powell’ın yapacağı konuşma ve ABD haftalık iş istatistiklerinin paritenin seyrini etkilemesi beklenebilir.

Euro, Dolar karşısında günü 0.42% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.2190 ve 1.2230’de, destek seviyeleri ise 1.2140 ve 1.2090’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39